MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „WRZESIEŃ 1939 ROKU BEZ TAJEMNIC”

Regulamin, formularz zgłoszenia, do pobrania TUTAJ

Plakat (jpg) do pobrania TUTAJ

Plakat (tif) do pobrania TUTAJ

poniedziałek, 15 styczeń 2018 17:54

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w Ogrodniku

Written by

10 stycznia 2018 roku rozpoczęła się zimowa "sesja" Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje Zawodowe, które zdawali nasi Ekonomiści, Geodeci, Graficy cyfrowi, Ogrodnicy i "Żywieniowcy". W marcu uczniowie poznają swoje wyniki. 

sobota, 23 grudzień 2017 13:25

Wigilia w Ogrodniku

Written by

W 2017 roku wigilie klasowe odbyły się 21 grudnia. Uczniowie i nauczyciele złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnej "wieczerzy". W klasach maturanych były to niestety ostatnie spotkania wigilijne.

poniedziałek, 18 grudzień 2017 11:57

Dziewczyny z Ogrodnika na Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Written by

15 grudnia na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach. 
W zawodach wzięło udział 100 uczestników, w tym trzy uczennice „Ogrodnika”: Kasia Kaczyńska, Klaudia Klejnglas i Eliza Olejniczak pod opieką pani prof. Justyny Stępińskiej. Dziewczyny o godzinie 12:00 przystąpiły do rozwiązania testu z zakresu wiedzy o mediach. Na wyniki czekały do godziny 16-tej. Jednak nie był to czas stracony. Organizatorzy zaprosili dwóch niezwykłych gości. Pierwszym z nich był Jarosław Gugała, znany wszystkim prezenter Wydarzeń. Dziennikarz opowiedział o swojej pracy, ale również dał wiele wskazówek młodzieży. Drugim gościem był Jarosław Kamieński z telewizji Biełsat po polsku, który przedstawił realia powstawania materiałów telewizyjnych na Białorusi. Uczniowie mogli zagadać pytania zaproszonym dziennikarzom. Uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek, a na koniec dostali dyplomy i upominki. Podczas pobytu na Uniwersytecie uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, a w połączeniu z przyjazną atmosferą był to naprawdę mile i owocnie spędzony dzień.

Eliza Olejniczak

Uczennice Ogrodnika 5 grudnia 2017r., zdobyły vice mistrzostwo powiatu w piłkę koszykową. 
Pokonały w świetnym stylu drużynę z LO w Szymanowie i Iwaszkiewicza. Po zaciętym meczu przegrały 1 punktem 27-28 z "80-tką". Zajmując ostatecznie II miejsce na sześć drużyn biorących udział w zawodach. Gratulacje!
Skład zwycięskiej drużyny:
Natalia Buczek -kapitan
Drabińska Aneta, Płocińska Anna, Góralczyk Anna, Białogłowa Karolina, Daria Rudnicka, Trojanowska Marta, Makowiecka Wiktora, Zielińska Kasia, Widyńska Ola, Natalia Dominiak, Kasia Wrońska. 
Opiekun i dobry duch drużyny Monika Osiecka.
Dziękujemy i życzymy dalszych wygranych.

czwartek, 07 grudzień 2017 11:15

Dzień promocji zdrowia w Ogrodniku

Written by

Dzień promocji zdrowia został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Gościliśmy w naszych murach panią dietetyk Monikę Łon, kosmetolog panią Wiolettę Surmak oraz rehabilitanta pana Michała Zarębę. Uczniowie skorzystali z proponowanych tego dnia zabiegów.

Klasa 1 Technikum Żywienia przygotowała - pod opieką pani profesor Anety Bożewskiej - potrawy ze świeżych warzyw i owoców.

wtorek, 21 listopad 2017 10:31

Justyna i Krystian stypendystami PRM

Written by

20 listopada w Warszawie wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów województwa Mazowieckiego.
Z naszego Ogrodnika stypendia otrzymali: Justyna Urbańska z Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym oraz Krystian Czubak z Technikum Ekonomicznego.
Naszym stypendystom bardzo gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sobota, 14 październik 2017 11:17

Dzień Edukacji Narodowej i otrzęsiny klas pierwszych

Written by

Dzień Edukacji Narodowej i otrzęsiny klas pierwszych jak zwykle w naszej szkole były huczne i radosne. 
Gratulacje dla pierwszaków za ich prezentacje i występy.

Sztafeta "OGRODNIKÓW" wywalczyła II m - ce w Mistrzostwach Międzypowiatów!!!
5 października br. drużyna zakwalifikowała się do Wojewódzkich Finałów XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Chłopcy pobiegli w składzie: Żmijewski Dawid, Czubak Krystian, Zientara Konrad, Stępniak Damian, Mechecki Krystian, Lazzari Mauro, Orzeszek Adrian, Rusek Dominik, Szwarc Michał, Król Jan, Dałek Jarosław.
Na zdjęciu w środku, "zakapturzona" pani profesor Monika Koncicka.
Bardzo, bardzo gratulujemy :) Brawo!!

czwartek, 12 październik 2017 11:04

Warsztaty "Jak skutecznie szukać Pracy?"

Written by
Uczniowie „Ogrodnika” na warsztatach: Jak skutecznie szukać Pracy?
Wrzesień jest czasem powrotu do szkół i codziennej nauki. Są jednak osoby, które łączą naukę z pracą (i nie są nauczycielami, chociaż pełnią czasem podobną rolę).
W ostatnich dniach września, w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli „Ogrodniku” odbyła się pierwsza tura spotkań, w których uczniowie brali udział w warsztatach przygotowujących młode osoby do jak najefektywniejszego szukania i wejścia na rynek pracy. Osobą prowadzącą był pracownik firmy Fast Service Group - agencje pracy z Sochaczewa. W zajęciach brały udział klasy IV TC i IV TŻa, IV TŻb i IV TO/TG, III LO, IV TE.
Większość uczniów była zaskoczona otwartą formuła spotkania i zachętą, do jak najaktywniejszego brania udziału w dyskusjach, znalazły się osoby nie tylko posiadające już doświadczenie zawodowe, czy to przy pracach dorywczych, czy sezonowych, lecz również w zakresie rozumienia mechanizmów funkcjonujących na obecnym rynku pracy i rekrutacjach.
Analizowano CV i to co z nim bezpośrednio związane. Prawidłowe redagowanie tekstu, rozmieszczenie informacji, sposoby na zwiększenie czytelności oraz wypromowanie najważniejszych atutów, które osobie rekrutującej, mogą pomóc w wybraniu nas z pośród grona kandydatów, aplikujących na dane stanowisko. 
Młodzież poznała podstawowe informacje, które powinna wyszukać w tekście ogłoszenia pracodawcy, aby mieć nie tylko maksymalnie wiele informacji, lecz również świadomość co może lub powinno wzbudzić nasze podejrzenia. Charakteryzowano elementy uczciwości i przejrzystości ogłoszenia o pracę.
W trakcie warsztatów grupa uczniów, wykazała się posiadaną wiedzą z zakresu przepisów prawa pracy i praw oraz obowiązków, tak po stronie pracodawcy jak i pracownika. W szkole planowane są kolejne spotkania z młodzieżą, która w najbliższych latach wchodzić będzie na sochaczewski rynek pracy.
(ŁK)
 
f t g
Copyright 2018 - Custom text here