poniedziałek, 03 kwiecień 2017 10:44

DAR ZARZĄDU POWIATU DLA OGRODNIKA Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29 marca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, czyli popularnym „Ogrodniku”, odbyła się uroczystość przekazania cennego sprzętu geodezyjnego dla uczniów kształcących się w szkole w zawodzie technik geodeta. Uczniów i nauczycieli szkoły odwiedzili członkowie Zarządu Powiatu w osobach Pani Starosty Jolanty Gonta i Pana Wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego. Wręczyli oni  uczniom odbiornik GPS Trimble R8 Model 2 GNSS.

Odbiornik satelitarny jest urządzeniem powszechnie stosowanym w praktyce geodezyjnej. Instrument Trimble GPS R8 jest nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym, które zapewnia dużą wydajność pomiarów terenowych. Uczniowie będą mieli możliwość nauki obsługi sprzętu, który osiąga wysokie dokładności wyznaczania pozycji. Błąd RMS wyznaczenia współrzędnych sytuacyjnych dla pomiarów kinematycznych wynosi 10 mm + 1 ppm, a przy pomiarach statycznych osiąga wartości jeszcze mniejsze, rzędu 5 mm.

Wręczając cenny prezent przedstawiciele organu prowadzącego podkreślili troskę o potrzeby lokalnej oświaty, jej harmonijny rozwój. Uczniowie – a przyszli geodeci – w asyście Pana Dyrektora ZSRCKU Tomasza Obrączki oraz kadry pedagogicznej serdecznie podziękowali i obiecali efektywne wykorzystanie nabytego sprzętu w czasie zajęć praktycznych w terenie. W ten sposób uczniowie z klas geodezyjnych będą pracowali na najnowocześniejszym i w pełni profesjonalnym sprzęcie.

Warto podkreślić, że uroczystość przekazania sprzętu geodezyjnego odbyła się w niedawno wyremontowanym skrzydle szkoły. Remont odbył się dzięki staraniom Zarządu Powiatu w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Jego efektem jest oddanie do użytku dziewięciu pachnących świeżością sal lekcyjnych, kuchnię i toalety. Dzięki współpracy przedstawicieli szkoły i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie młodzież ucząca się w „Ogrodniku” korzysta z bardziej nowoczesnej bazy i wyposażenia dydaktycznego.

(M.S.)

Read 247 times Last modified on sobota, 06 maj 2017 10:22
f t g
Copyright 2017 - Custom text here