Super User

Super User

środa, 05 lipiec 2017 09:18

Kurs kwalifikacyjny w zawodzie Ogrodnik

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego zaprasza na bezpłatny kurs kwalifikacyjny w zawodzie Ogrodnik.

Kurs pozwala na zdobycie kwalifikacji:

- Młody rolnik;

- Modernizacja gospodarstw;

- Obrót ziemią.

Kurs trwa trzy semstry. 

Telefon do sekretariatu: (46) 8623116

piątek, 30 czerwiec 2017 05:42

Krystian i Damian pierwsi w kraju!

9 czerwca 2017r., uczniowie klasy III naszego Technikum Ekonomicznego, Krystian Czubak i Damian Grzelak zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie z wiedzy o giełdzie "Gra Hossa". 
Chłopcy po dwóch etapach konkursowych, pokonali 35 drużyn. 
Nagrody wręczył dziekan wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz.
Konkurs organizował Uniwersytet Warszawski.
Gratulujemy zwycięstwa!

 
czwartek, 20 kwiecień 2017 20:58

Ogromny sukces Krystiana z "Ogrodnika"

Ogromny sukces Krystiana z „Ogrodnika”
10 kwietnia, na obiektach zarządzanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, odbył się drugi etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” . 
50-ciu uczestników z całego Mazowsza wzięło udział w teście sprawnościowym. W zmaganiach sportowych brał udział Krystian Czubak z klasy III Technikum Ekonomicznego w sochaczewskim „Ogrodniku”. Uczeń przygotowywał się do zawodów od początku marca, pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego pani Małgorzaty Ścibor i pani Moniki Koncickiej.
Dziękujemy nauczycielkom wychowania fizycznego, a szczególnie pani Małgorzacie Ścibor za przygotowania do zawodów pływackich.
Pierwszym etapem zawodów był bieg na dystansie 666 metrów zorganizowany na kompleksie lekkoatletyczny przy ulicy Mostowej, Krystian osiągnął czas 1,46 sekund zdobywając maksymalną ilość punktów. Zawody w pływaniu odbyły się a na krytej pływalni Olimpic, tym razem młodzież rywalizowała na dystansie 50 metrów. 
Po teście sprawnościowym zawodnicy zostali zaproszeni przez organizatorów na posiłek regeneracyjny. O godzinie 16 nastąpiło ogłoszenie wyników. Po podsumowaniu wyników pierwszego historycznego i drugiego sportowego etapu konkursu Krystian Czubak zajął pierwsze miejsce przechodząc do finału. Nagrodą dla 20 zwycięzców drugiego etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”.
Nagrodą główną w konkursie dla dwóch zwycięzców jest udział w 5-dniowym rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. 
Gratulujemy sukcesu Krystianowi i trzymamy kciuki za zwycięstwo w Wielkim Finale!
(JS)

Ogromny sukces Daniela Szczecińskiego - Laureata Konkursu Ośmiu Wspaniałych!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Daniel Szczeciński z klasy II B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych został Laureatem Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych 2017!

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Świat na Tak” w Warszawie, a organizatorem sochaczewskiej edycji konkursu jest Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Sochaczew.

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

 29 marca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie odbyła się XI finałowa gala konkursu.

Daniel Szczeciński otrzymał tytuł Laureata a jego działalność znalazła duże uznanie Komisji Konkursowej.

Daniel jest wolontariuszem o wielkim sercu. W Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie codziennie przygotowuje, pod kierunkiem wychowawcy, posiłek dla 30-ciorga dzieci, rozwijając swoje umiejętności kulinarne. Pomaga wychowankom świetlicy w odrabianiu lekcji. Przeprowadził szereg zajęć dotyczących tematyki komputerowej, udzielania pierwszej pomocy. Przygotowywał przedstawienia teatralne, m.in. Jasełka, Misterium Męki Pańskiej. Organizował biegi terenowe dla dzieci, Dzień Dziecka. Aktywnie uczestniczy w zbieraniu funduszy na rzecz dzieci przebywających w świetlicy (corocznie wykonuje palmy wielkanocne, upominki bożonarodzeniowe). W okresie wakacyjnym angażował się w organizację czasu uczestnikom kolonii.

Daniel jest również harcerzem, który otacza opieką młodsze koleżanki i kolegów na obozach harcerskich. Swoją postawą daje przykład innym jak realizować pozytywne wartości w życiu.

Daniel, angażując się w pomoc bliźnim, przekazuje wartości chrześcijańskie, postawę miłości i służenia innym. Odznacza się dużą skromnością i wrażliwością. Poświęca swój cały wolny czas dla innych, oddając im swoje serce. Jak sam mówi: „Wolontariat nie jest dla mnie pracą, ale życiem, pasją, w której kieruję się myślą – żyj tak, aby twoje życie było darem dla innych”.

Jesteśmy dumni z sukcesu Daniela i składamy serdeczne gratulacje!

(W. D.)

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 10:44

DAR ZARZĄDU POWIATU DLA OGRODNIKA

29 marca w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, czyli popularnym „Ogrodniku”, odbyła się uroczystość przekazania cennego sprzętu geodezyjnego dla uczniów kształcących się w szkole w zawodzie technik geodeta. Uczniów i nauczycieli szkoły odwiedzili członkowie Zarządu Powiatu w osobach Pani Starosty Jolanty Gonta i Pana Wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego. Wręczyli oni  uczniom odbiornik GPS Trimble R8 Model 2 GNSS.

Odbiornik satelitarny jest urządzeniem powszechnie stosowanym w praktyce geodezyjnej. Instrument Trimble GPS R8 jest nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym, które zapewnia dużą wydajność pomiarów terenowych. Uczniowie będą mieli możliwość nauki obsługi sprzętu, który osiąga wysokie dokładności wyznaczania pozycji. Błąd RMS wyznaczenia współrzędnych sytuacyjnych dla pomiarów kinematycznych wynosi 10 mm + 1 ppm, a przy pomiarach statycznych osiąga wartości jeszcze mniejsze, rzędu 5 mm.

Wręczając cenny prezent przedstawiciele organu prowadzącego podkreślili troskę o potrzeby lokalnej oświaty, jej harmonijny rozwój. Uczniowie – a przyszli geodeci – w asyście Pana Dyrektora ZSRCKU Tomasza Obrączki oraz kadry pedagogicznej serdecznie podziękowali i obiecali efektywne wykorzystanie nabytego sprzętu w czasie zajęć praktycznych w terenie. W ten sposób uczniowie z klas geodezyjnych będą pracowali na najnowocześniejszym i w pełni profesjonalnym sprzęcie.

Warto podkreślić, że uroczystość przekazania sprzętu geodezyjnego odbyła się w niedawno wyremontowanym skrzydle szkoły. Remont odbył się dzięki staraniom Zarządu Powiatu w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Jego efektem jest oddanie do użytku dziewięciu pachnących świeżością sal lekcyjnych, kuchnię i toalety. Dzięki współpracy przedstawicieli szkoły i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie młodzież ucząca się w „Ogrodniku” korzysta z bardziej nowoczesnej bazy i wyposażenia dydaktycznego.

(M.S.)

niedziela, 02 kwiecień 2017 10:25

Mistrzostwa szkoły w badmintonie

W mistrzostwach szkoły w badmintonie, które odbyły się 27 marca wzięło udział 14 chłopców i 6 dziewcząt.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Konrad Kaczmarek, drugie miejsce - Jakub Antolak, a trzecie miejsce - Radek Kowalski.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Sylwia Multan, drugie - Beata Uchman, trzecie - Marzena Dębicka.

Gratulujemy

Kuba Antolak z 3 LOc najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju Trio Basket! 
Drużyna "Ogrodników" w składzie: Kuba Antolak, Dawid Stypuła, Konrad Kaczmarek i Mateusz Wódka zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

23 marca 2017 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez starostę powiatu sochaczewskiego Jolantę Gonta. Stypendia starosty przyznawane są najzdolniejszej młodzieży z placówek podległych starostwu powiatowemu za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce, a także za wybitne osiągnięcia sportowe i w nauce.

Wśród nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce znalazły się uczennice Zespołu Szkół RCKU w Sochaczewie. Z  klas Liceum w „Ogrodniku” nagrodzono Zuzannę Jankowską i Justynę Urbańską z klasy Ia, które osiągnęły średnią ocen 4,75, natomiast z Technikum, Renatę Księżak ze średnią 4,64 z klasy IV technikum ekonomicznego.

Serdecznie gratulujemy !!!

(JS)

27 marca br. w naszej szkole odbyła się wizyta Komisji Oświaty Rady Powiatu w składzie: Anna Ulicka, Agata Kalińska, Tadeusz Głuchowski, Andrzej Grabarek oraz dyrektora Powiatowego Zespołu Edukacji Urszuli Opasiak.
Członkowie komisji oglądali wyremontowaną część szkoły. Generalny remont wykonano w 9 klasopracowniach, 3 łazienkach i 2 pomieszczeniach gospodarczych.
Uczniowie i pracownicy szkoły z zadowoleniem wrócili po feriach wyremontowanego skrzydła szkoły.

f t g
Copyright 2017 - Custom text here