3 grudnia odbył się w naszej szkole pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań, dotyczących wybranych zagadnień z prawa pracy, karnego, cywilnego, znajomości funkcjonowania ustroju państwa, praw człowieka. 
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Honorata Jankowska z klasy II LOb. Kolejne zmagania odbędą się 14 stycznia. Powodzenia!


21 listopada nasze uczennice, Michalina Rędzińska z klasy II LOb i Justyna Tomczak z klasy III LOa, pracujące pod kierunkiem pani profesor Justyny Stępińskiej, zakwalifikowały się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach. Głównym organizatorem konkursu jest Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszym etapie uczennice napisały prace konkursowe na jeden ze wskazanych przez organizatora temat.
Etap okręgowy odbędzie się 12 grudnia w Warszawie z zakresu tematyki wiedzy o mediach. Czekamy na dalsze sukcesy naszych uczennic. POWODZENIA!!

 


2013/2014

12 marca2014

„Tę książkę warto przeczytać”

Dnia 12 marca 2014 roku w MOK przy ulicy Żeromskiego, odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Tę książkę warto przeczytać”, który swoim patronatem objął Starosta Powiatu Sochaczewskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół z terenu powiatu sochaczewskiego, a polega on na zachęceniu do przeczytania i jak najlepszym zaprezentowaniu wybranej książki. 
W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy I LOhb: Angelika Kucharska i Agata Grzegorek. Nasze dziewczyny w oryginalny sposób przekonywały, że to wybrane przez nie książki są najciekawsze. Jako pierwsza wystąpiła na scenie Agata, która przedstawiła książkę Beaty Wróblewskiej „Jabłko Apolejki”, Angelika z kolei zachęcała widownię do sięgnięcia po powieść Erica Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”.
Agata Grzegorek zajęła I miejsce, natomiast Angelika Kucharska wywalczyła II miejsce. Laureaci konkursu otrzymali książki ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną, Zespół Samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy oraz Wydział Promocji Starosta Powiatowego w Sochaczewie.